Veids Neformālā izglītības programma
Anotācija

Programmas mērķis ir pašvaldību plānotāju vai ar plānošanas jomu saistīto speciālistu kapacitātes celšana, pastāvīga to kompetenču pilnveides nodrošināšana nepārtrauktam zināšanu papildināšanas procesam par teritorijas attīstības plānošanu, tā vadību un instrumentiem.
Saskaņā ar uzdevumiem programma sniedz profesionālās zināšanas par teritorijas attīstības plānošanu un tās veidiem – ilgtspējīgas attīstības stratēģiju, teritorijas plānojumu, lokālplānojumu, detālplānojumu un instrumentiem to izstrādāšanā un īstenošanā, dod ieskatu ar teritorijas attīstības plānošanas praksi tieši saistītās tēmās, kā arī par aktuāliem teritoriju attīstības plānošanas jautājumiem un risinājumiem Latvijā un pasaulē.

Mērķgrupa un nepieciešamās priekšzināšanas

Programma paredzēta teritoriju attīstības plānošanas jomā strādājošiem vai ar to tieši saistītiem pašvaldību speciālistiem (telpiskās attīstības plānotāji, teritoriju plānotāji, projektu vadītāji, GIS speciālisti, zemes ierīcības speciālisti, struktūrvienību vadītāji u.c.).
Pretendentiem dalībai programmā jābūt augstākajai izglītībai.

Apjoms un īstenošanas forma

Kopējais programmas apjoms ir 100 stundas (4 ECTS), tai skaitā 50 kontaktstundu nodarbības un 50 stundas klausītāju patstāvīgajam darbam.
Klātienes kontaktstundu nodarbības plānotas 6 nedēļu sestdienās, katrā 8h (9.00-18.00 ar 15 un 30 min starpbrīžiem). Kontaktstundu nodarbības būs  Rīgā, Jelgavas ielā 1, 325. telpā.

Maksa 441 EUR
Apmaksas kārtība

Līdz ar reģistrāciju apmācībām Jums jāiesniedz apmaksātāja (fiziska vai juridiska persona, un par kuru klausītāju tiek maksāts) adresi un bankas konta numuru.
Programmas apmaksas rekvizīti:
Luminor Bank AS Latvijas filiāle, Kods: RIKOLV2X
Konta numurs: LV10RIKO0000082414423

Informācija par pieteikšanos Pieteikšanās mācībām atvērta no 2024.gada 16. līdz 30.septembrim
 
Programmas saturs

Programma sniedz profesionālās zināšanas par teritorijas attīstības plānošanu un tās veidiem – ilgtspējīgas attīstības stratēģiju, teritorijas plānojumu, lokālplānojumu, detālplānojumu un instrumentiem to izstrādāšanā un īstenošanā, dot ieskatu ar teritorijas attīstības plānošanas praksi tieši saistītās tēmās, piemēram, pastāvīga plānošanas procesa veidošana un sabiedrības līdzdalība plānošanā, plānošanas ģeotelpiskie instrumenti, teritorijas attīstības plānošanas tiesiskā prakse u.c. Programmas ietvaros klausītāji iegūst informāciju un pamatzināšanas par plānošanas attīstību pasaulē un aktuāliem teritoriju attīstības plānošanas jautājumiem un risinājumiem Latvijā.
Programma ietver lekcijas, seminārus un praktiskos darbus, kuros tiek risināti konkrēti teritorijas attīstības plānošanas vai ar to saistīti uzdevumi.
Saistībā ar programmas teorētisko daļu, tiek veikti praktiskie darbi un individuālie uzdevumi, kuru rezultāti  kopsavilkuma formā ir noslēdzošais darbs.

Programmas saturisko struktūru veido pamattēmas:
1. Plānošanas būtība, attīstība un aktualitātes (8h, L3 1S)
2. Integrēta teritoriju attīstības plānošana un process. Stratēģiskā (telpiskā) plānošana un zemes izmantošanas plānošana (8h, L2 S2)
3. Teritoriju pārvaldība un teritoriju attīstības plānošana, praktiskā pieredze X pašvaldībā (8h, L1 P2 S1)
4. Teritorijas attīstības plānošanas tiesiskā prakse (4h, L1 S1)
5. Pastāvīga plānošanas procesa veidošana un sabiedrības līdzdalība plānošanā (4h, L1 S1)
6. Plānošanas ģeotelpiskie instrumenti (10h, L2 P3)
7. Aktuālās tēmas plānošanā un risinājumi pašvaldībā (8h, L2 S2)
(L- lekcijas, S- semināri, P- praktiskie darbi)

Programmas apguves nosacījumi

Programmas apguves pozitīvu gala vērtējumu veido praktisko darbu, tematisko uzdevumu izpilde un patstāvīgais noslēdzošais darbs:
1. Tematisko un praktisko darbu izpilde teritorijas attīstības plānošanas jomā.
2. Programmas tematisko darbu starpatskaites prezentācijas un diskusijas divos semināros.
3. Programmas gala pārbaudījums - noslēdzošā darba (studiju tematisko uzdevumu izpildes kopsavilkuma) kā noslēguma pārbaudījuma izstrāde un tā aizstāvēšanas (mutiska prezentācija).

Visu praktisko un tematisko programmas darbu sekmīga veikšana / izstrādāšana un aizstāvēšana ir obligāta pirms gala pārbaudījuma.
Sekmīgai programmas apguvei ieteicams100% nodarbību apmeklējums.

Izglītību apliecinošs dokuments Klausītājs/-a pēc programmas saistību izpildīšanas iegūst LU Apliecību par neformālās izglītības apguvi.
Programmas vadītājs un mācībspēki

Vadītājs – Pēteris Šķiņķis, dr., LU asoc.profesors.
Mācībspēki – LU docētāji (Rūdolfs Cimdiņš, dr., docents; Gunta Lukstiņa, Arch., Mg. vides zin. un pārv., doc.p.i.) un plānošanas jomā strādājoši profesionāli speciālisti (mācībspēku saraksts tiks precizēts).

Īstenotāja kontaktinformācija

Programmas vadītājs - Pēteris Šķiņķis, LU Eksakto zinātņu un tehnoloģiju fakultāte, 29107612, peteris.skinkis@lu.lv
Koordinatore - Gunta Vigule, LU Eksakto zinātņu un tehnoloģiju fakultāte, 29456872, gunta.vigule@lu.lv

Cita informācija

Sadarbības partneri – VARAM, LPS
Programmas īstenošanas sākums paredzēts 12.oktobrī.
Apmācības tiks atvērtas, ja būs pieteikušies vismaz 10 klausītāji.

 
Pieteikties